RESULTATLISTOR KRISTIANSTAD RIDKLUBBS 
                 REGIONALA DRESSYRTÄVLING FÖR HÄST 
                             SÖNDAGEN DEN 16/5 2010
  
Klass 5 FEI:s finalprogram för 5-åriga hästar 2004
1. Minna Telde Flash Dancer I.M.  Svedens PK 83,60%
2. Minna Telde Isac  Svedens PK 83,20%
3. Olof Axelsson Maserati  Stävie RF 80,60%
4. Minna Telde T´odor T  Svedens PK 77,60%
5. Tundi Andersson Dressman 50  Färs Härads RF 74,20%
6. Kerstin Brusewitz Ricko Ticco  Gärds RF 69,80%
7. Ditte Gilkaer New Hill Julitrea  Helsingborgs FRK 68,80%
8. Lotta Nilsson Lucia Lunds Civila RF 67,00%
9. Carin Clemensson Eisack  Flyinge RF 66,80%
10. Lina Andersson Sargon  Svedens PK 66,20%
11. Helena Nilsson Worldman II Hässleholms HSF 64,20%
12. Kristin Stomberg Devoucoux Färs Härads RF 62,60%
13. Lina Andersson L´Anliot  Svedens PK 62,00%
Klass 4 FEI:s finalprogram för 6-åriga hästar 2004
1. Anna Svanberg Deja  Gärds RF 70,60%
2. Magdalena Söderlund Fagott  Svedens PK 67,00%
3. Ginger Oldfors Donna Frederica  Nordhallands RK 65,80%
4. Rebecca Mauleon Red Make Up Hogsta DR 63,60%
5. Natalie Wing Zetta Uno Olsegårdens RK 62,40%
Klass 3 LA:3 2003
1. Katrin Brusewitz Celine TH  Gärds RF 222 p 71,62%
2. Natalie Wing Zetta Uno  Olsegårdens RK 217 p 70,00%
3. Lotta Nilsson Lucia  Lunds Civila RF 203 p 65,48%
4. Lina Crabbe  Athena  Willands RF 202 p 65,16%
5. Jenny Carlsson Pomperipozza  Tingsryds Rid & KK 200 p 64,52%
6. Kerstin Brusewitz Ricko Ticco  Gärds RF 197 p 63,55%
7. Maria Bornhov Dovizioso  Kristianstads RK 190 p 61,29%
8. Jessica Palm Hollyday av Bolex  Ljungby RK 177 p 57,09%
Klass 2 LA:6 2005
1. Åsa Everbrand Canisse  Ostkustens DR 290 p 67,44%
2. Iwona Majewska Camizzo M Kristianstads RK 289 p 67,21%
3. Cecilia Ebenstrand Ferråby  Kristianstads RK 280 p 65,12%
3. Kajsa Andersson Leon  Gärds RF 280 p 65,12%
5. Marie Sörmvall Dollman Ölands RF 271 p 63,03%
6. Pia Rydberg Sanssouci Ölands RF 267 p 62,09%
7. Jenny Carlsson Pomperipozza Tingsryds Rid & KK 260 p 60,46%
8. Jessica Palm Hollyday av Bolex Ljungby RK 244 p 56,74%
9. Madelaine Davidsson Grand Corona Everlövs RS 239 p 55,58%
Klass 1 MSV B:2 2006
1. Patricia Florin                            Akeem Foldager           Helsingborgs FRK        295 p 68,61%
2. Magdalena Söderlund Fagott  Svedens PK 288 p 66,97%
3. Cecilia Ebenstrand  Ferråby  Kristianstads RK 280 p 65,12%
4. Iwona Majewska Camizzo M  Kristianstads RK 273 p 63,48%
5. Inger Bloom Fabienne Gärds RF 271 p 63,03%
6. Åsa Everbrand Canisse  Ostkustens DR 265 p 61,63%
7. Pia Rydberg Sanssouci  Ölands RF 258 p 60,00%
8. Marie Sörmvall Dollman Ölands RF 250 p 58,14%
9. Lisa Johansson Nelly P.  Svarttorps RS 245 p 56,97%